Można oddać potrzebującym zimowe ubrania

2022-10-21 7:38
Potrzebna ciepła odzież dla osób bezdomnych
Autor: brak danych

W sześciu miejscach w mieście stanęły wieszaki. Tam mieszkańcy mogą zostawić ciepłe ubranie na zimę. Akcja wróciła po pandemicznej przerwie.

Zbiórkę prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. To zanana akcja "Wymiana ciepła". Polega na pozostawianiu w wyznaczonych miejscach zimowej odzieży, z której mogą skorzystać osoby potrzebujące. W poprzednich edycjach mieszkańcy Bydgoszczy chętnie dzielili się ubraniami, których już nie noszą, a które mogą zyskać drugie życie.

Uczestnikiem akcji „Wymiany ciepła” może być każdy, kto chce pomóc zostawiając ciepłą zimową odzież. Można zostawić ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Osoby, które chcą skorzystać z wieszaka mogą wybrać dla siebie kurtkę, płaszcz, sweter, czapkę – wszystko anonimowo, bez zbędnych formalności. Pozostawiona odzież powinna być kompletna, czysta, bez uszkodzeń, które uniemożliwiają jej używanie np. zepsute zamki, brak guzików. Lista miejsc, gdzie pojawiły się wieszaki jest na stronie internetowej miasta.