Na Czyżykówku postępują drogowe inwestycje

2021-09-20 7:35
Bydgoszcz
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy Logo miasta Bydgoszcz

Prace trwają na ulicach Żnińskiej i Chmurnej. Wszystko po to, by mieszkańcom korzystało się z nich wygodniej. Sporo dzieje się także na węźle zachodnim.

Drogowcy buduj odcinek ulicy Żnińskiej w Bydgoszczy o długości około 100 metrów. To pomiędzy Siedlecką i Byszewską, które wcześniej zyskały twardą nawierzchnię. Przebudowany zostanie również istniejący chodnik na tym odcinku. Zadanie kosztuje prawie 110 tysięcy złotych. Miasto przekazało tez wykonawcy plac budowy na ulicy Chmurnej. Zyska nawierzchnię z betonowej kostki zyska. Zaplanowano budowę nowego odwodnienia oraz energooszczędnego oświetlenia. Powstanie Pieszojezdnia o szerokości 5 metrów. Ma być przede wszystkim dojazdem do posesji położonych po obu stronach ulicy. Budowa pochłonie ponad 270 tysięcy złotych. Prace zakończą się jeszcze w tym roku. Oba zadania wybrane zostały przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Zaawansowane prace trwają też przy parkingu przy węźle zachodnim. Stanie się częścią systemu Park&Ride. Zaparkuje tam około 75 pojazdów. Pozwoli przede wszystkim mieszkańcom miejscowości położonych w północno-zachodniej części Metropolii Bydgoszcz wygodnie zaparkować i kontynuować podróż do centrum komunikacją miejską lub rowerem aglomeracyjnym. Na Czyżkówku zakończyło się ostatnio wiele innych inwestycji. To między innymi ulica Grunwaldzka. Za nami jest też budowa ulicy Siedleckiej.