Na Miedzyniu przybywa utwardzonych ulic

2022-09-22 7:53

Trwa ich buda w ramach kilku miejskich programów. Ratusz liczy także, że dostanie na takie prace pieniądze od rządu. Już złożyło wniosek.

Prace trwają między innymi na ulicy Wejherowskiej. Jest przebudowywana w oparciu o wieloletni program przebudowy ulic. Na to zadanie miasto ma 2 miliony złotych. Ulica zyska twardą nawierzchnię na całym odcinku liczącym około 280 metrów, od Nakielskiej do Spacerowej. Powstanie pieszojezdnia z kostki betonowej. Wykonane zostaną zjazdy oraz dojścia do posesji. Przy skrzyżowaniu ze Spacerową powstanie parking, wyznaczonych zostanie również kilka miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Ulica będzie wyposażona w progi zwalniające, nowe oświetlenie oraz wpusty do kanalizacji deszczowej. Zakończenie podstawowych prac planowane jest pod koniec roku.

Kontynuowany jest również program stabilizowania ulic o mniejszym natężeniu ruchu płytami ażurowymi. Takie prace trwają obecnie na ulicy Fiołkowej. Wkrótce wykonawca wejdzie też na ulicę Letnią. Część ulicy wykładana będzie betonową kostką, by ułatwić poruszanie się pieszym. W budowie nowych ulic pomaga również program "25/75". Dzięki niemu twardą nawierzchnię z ekokostki zyskała ulica Nefytowa.