Nowe linie autousowe w Metropolii Bydgoszcz

2022-11-04 6:56
MZK Bydgoszcz
Autor: brak danych

To przez rosnące zainteresowanie pasażerów i podbydgoskich gmina. Jutro (5.11) uruchomiona zostanie pierwsza z linii. Trwają tez przygotowania do utworzenia kolejnej.

Obecnie funkcjonuje 11 podmiejskich połączeń w tym jedno sezonowe do Ostromecka. Z komunikacji podmiejskiej korzystają mieszkańcy gmin: Osielsko, Dobrcz, Białe Błota, Nowa Wieś Wielka. Wkrótce uruchomione zostaną kolejne połączenia.Od soboty (5.11) wprowadzone zostaną między innymi zmiany w obsłudze komunikacyjnej gminy Białe Błota. Uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna o numerze 42. Będzie to linia kursująca od pętli Błonie przez: Białe Błota, Ciele, Kruszyn Krajeński, Białe Błota do pętli Błonie. Linia będzie funkcjonowała we wszystkie dni tygodnia (23 kursy w dni powszednie, 8 kursów w soboty, 7 kursów niedziele i święta).

Linia nr 91 będzie kursowała zaś na trasie Błonie – Przyłęki bez wjazdu na przystanek Ciele / Ogrody i bez obsługi Kruszyna Krajeńskiego. Zmiany rozkładu wprowadzone zostaną także na linii nr 96. Wcześniej do obsługi linii nr 90 kursującej do Łochowic wprowadzono wozy przegubowe i wzmocniono linię nr 92 kursującą między innymi przez Murowaniec. Szczegóły i rozkłady jazdy dostępne są już na stronie ZDMIKP.

Trwają również rozmowy związane z uruchomieniem nowej linii międzygminnej obsługującej kolejne miejscowości na terenie gminy Dobrcz oraz poprawiającej obsługę komunikacyjną gminy Osielsko.