Od poniedziałku - szykujcie się na objazd

2022-10-14 6:49
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

W kolejny etap wejdzie rozbiórka starego wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej. Na budowę przyjedzie ciężki sprzęt. Zamknięty zostanie przejazd pod przeprawą.

Obecnie ruch pojazdów poprowadzony jest dwukierunkowo sąsiednim wiaduktem imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Pozwala to wykonawcy prowadzić prace rozbiórkowe istniejącego zachodniego wiaduktu nad torami kolejowymi. Rozebrana została nawierzchnia, wykonano tymczasowy przejazd od strony kościoła do ulicy Armii Krajowej, a jeszcze w tym tygodniu powinno rozpocząć się palowanie za przyczółkami istniejącego wiaduktu. Na osiedle Leśne będzie można dojechać objazdem wybierając ulicę Kamienną.

Wyzwaniem dla wykonawcy jest prowadzenie robót nad torami. PKP PLK zaostrzyło warunki i tak zwane wyłączenia kolejowe będą krótsze niż zapowiadano. To czas pomiędzy przejazdami pociągów, w którym wyłącza się trakcję elektryczną, by umożliwić wykonywanie robót budowlanych. Z uwagi na intensywny ruch kolejowy takie wyłączenia są możliwe jedynie w nocy.