Powstaje Bydgoskie Centrum Seniora

2021-10-04 7:55
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Będzie miejscem, gdzie osoby starsze załatwią urzędowe sprawy czy napiją się kawy. To także przestrzeń do organizowania wydarzeń przez klub seniora. Miasto zleca prace budowlane.

Prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski - mówi: "Zależy nam, żeby było to miejsce, w którym każdy senior będzie czuł się jak u siebie. To kolejna otwarta dla bydgoszczan przestrzeń po Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej. Na Dworcowej 3 każdy, kto chciałby zorganizować: warsztaty plastyczne, jogę czy fitness dla seniora, grę w szachy czy brydża znajdzie do tego miejsce".

W pierwszej kolejności miasto przygotowało koncepcję oraz dokumentację projektową. Seniorzy będą mogli w Bydgoskim Centrum Seniora korzystać z ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych. Kamienica, w której będzie siedziba placówki zostanie wewnątrz gruntownie przebudowana. Zainstalowana zostanie platforma dźwigowa dla osób starszych i niepełnosprawnych, w miejscu starych drewnianych schodów powstaną nowe. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace zajmą około jednego roku.

Na parterze znajdą się: mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych. Ci, którzy postanowią spędzić w centrum więcej czasu, będą mieli do dyspozycji stanowisko bookcrossingowe - miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczą książkę. W tej części zarezerwowano również miejsce na toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z pomieszczenia parteru seniorzy dostaną się na I piętro za pomocą platformy dźwigowej oraz schodów. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się także sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami - w budynku zostanie zainstalowana winda.