Ruszył Festiwal Prapremier

2022-10-17 6:56
Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy
Autor: brak danych

To w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Potrwa do 29 października. Jest to już XXI edycja wydarzenia.

W tym roku impreza odbywa się pod hasłem "Oświecenie”. Pytania o wartości oświeceniowe stawiać będą wszystkie prezentowane w czasie festiwalu spektakle – „Matka Joanna od Aniołów” w reżyserii Wojciecha Farugi z Teatru Narodowego, „Wstyd” z Nowego Teatru w Warszawie, performans „Żegnaj, Wołyniu! Прощай, Волинь!” Tarasa Gembika i Mikołaja Sobczaka. Nagrodę dramaturgiczną AURORA przyzna kapituła z Agnieszką Holland na czele.

Festiwal otworzył poruszający spektakl rezydentek artystycznych pochodzących z Ukrainy – „Życie na wypadek wojny” w reżyserii Uli Kijak. Teatr Polski zaprosi też na prezentację pięciu finałowych tekstów konkursu AURORA w formie szkiców scenicznych. Reżyserią szkiców w tym roku zajmą się: Michał Borczuch, Piotr Domalewski, Jakub Skrzywanek, Magda Szpecht i Małgorzata Wdowik.

Program Festiwalu Prapremier oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących są dostępne na stronie internetowej Festiwalu, Bilety na wydarzenia festiwalowe są do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.