Ruszyło kręcenie kilometrów na rowerach

2022-10-19 6:48
Rower
Autor: fot. Deniz Antilla/Pixabay

Aktywne Miasta już po raz drugi zachęcają do jazdy na rowerze także jesienią. Rozpoczęła się Jesienna Rywalizacja Rowerowa. Bierze w niej udział ponad 1,3 tysiąca rowerzystek i rowerzystów.

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy wykonywać treningi lub przejażdżki rowerowe, które zostaną odnotowane w bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Ogólnopolski konkurs ma charakter otwarty i potrwa do 31 października. Dołączyć do zabawy można w każdej chwili zapisując się do niej w Rywalizacjach.

Pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+, wygrywają niebieskie koszulki rowerowe. Dla liderów i liderek każdej kategorii CentrumRowerowe.pl – sponsor rywalizacji przygotował specjalne 200 złotowe vouchery na zakupy w sklepie internetowym. Spośród wszystkich uczestników zabawy rozlosowanych zostanie też 10 upominków – najnowszych kubków z grafiką Ptaszka Staszka.

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Święta Roweru miasto przygotowało wspólny przejazd rowerowy do Myślęcinka. To w najbliższą niedzielę (23.10). Do pokonanie będzie 25-kilometrów. Na mecie czekać będzie ognisko, wystarczy zabrać ze sobą prowiant. Rajd wystartuje o 10:00 sprzed ratusza. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Na stronie urzędu miasta jest link do formularza z zapisami.