Startują prace związane z budową ronda na Szwederowie

2021-10-18 6:58
Zmiany w organizacji ruchu
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

Ze skrzyżowania ulic Inowrocławskiej i Bielickiej mają zniknąć korki. Będzie też dużo trudniej o kolizję. Ale na początek będą utrudnienia w ruchu.

Prace będą prowadzone etapami. Wszystko po to, by zachować płynność ruchu w tym miejscu. Zamknięty został północny odcinek ulicy Bielickiej od Czackiego do Inowrocławskiej. Na południowym odcinku - została zwężona jezdnia. Za kilka dni powstanie tam przejazd tymczasowy. Poprzez istniejący parking, umożliwi dojazd od ulicy Inowrocławskiej. Na terenie budowy zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jest też zakaz wyprzedzania. Prace w terenie rozpoczynają się dziś (18.10) i etap pierwszy potrwa około 3 tygodni. Po ich zakończeniu, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu, ale tym razem już na ulicy Inowrocławskiej. Przy sprzyjających warunkach podstawowe prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Na połączeniu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej powstanie rondo. Przebudowane zostaną też przyległe chodniki. Przejścia dla pieszych zostaną przesunięte w bardziej widoczne miejsca. Od strony ulicy Inowrocławskiej pojawi się też dodatkowe przejście, które skróci drogę pieszym. Po zakończeniu prac drogowych wszystkie przejścia przy rondzie zyskają nowoczesne doświetlenie poprawiające widoczność pieszych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto zabezpieczyło na ten cel ponad 350 tysięcy złotych.