Szykują się zmiany na trasie S5

2021-10-15 7:22
Droga szybkiego ruchu
Autor: fot. Florian Kurz/Pixabay

To pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubinem. Ruch w Kruszynie Krajeńskim zostanie przełożony na nową jezdnię wschodnią. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą nową jezdnią na odcinku od kładki do tymczasowego ronda w Kruszynie Krajeńskim. Tam zjadą z powrotem na jezdnię serwisową. Obowiązywać będą: zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości. Wykonawca zaś będzie mógł zająć się jezdnia prawą oraz dokończeniem niezbędnych prac na drodze dojazdowej.

W najbliższych tygodniach wykonawca prowadzić ma intensywne prace na głównym ciągu, by jeszcze w tym roku był on przejezdny. Zajmie się: budową ekranów akustycznych, osłon przeciwolśnieniowych, montażem tablic zmiennej treści, budową zjazdów i rond na węźle w Rynarzewie, zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji. Nadal prowadzone są prace: sanitarne, telekomunikacyjne czy elektryczne. Prace wykończeniowe będą prowadzone również w przyszłym roku.

Na półmetku są natomiast prace przy północnym odcinku drogi ekspresowej S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Północ i Świeciem. Kierowcy korzystają już na wybranych odcinkach z nowej jezdni. Powstają kolejne elementy węzłów drogowych. Ten kontrakt zgodnie z umową zakończyć ma się w przyszłym roku, podobnie jak budowa odcinka trasy S5 ze Świecia do węzła autostradowego w Nowych Marzach.