To będzie "Weekend seniora z kulturą"

2021-10-01 6:45
Senior
Autor: fot. Steve Buissinne/Pixabay

Ogólnopolska akcja dociera także do Bydgoszczy. Jutro i pojutrze (2-3.10) z tej okazji będzie w mieście sporo atrakcji. Mają przekonywać, że jesień życia także może być aktywna.

Seniorzy będą mogli kupić bilety w promocyjnych cenach oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych wydarzeniach. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowały imprezę nie tylko dla seniorów „Krążąc po Ostromecku. To w sobotę o 12:00 w Pałacu Starym w ZPP Ostromecko - wstęp jest wolny. Bedzie to zabawa i nauka tańca w kręgu. Z kolei w niedzielę o 12:00 w tym samym miejscu - spotkanie i wykład „Wokół sztuki polskiej w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy na sobotę przygotowała wiele propozycji. Będzie można z nich skorzystać już od godziny 10:00. Wśród nich: seanse filmowe oraz warsztaty plastyczne i drukarskie oraz koncert. Teatr Kameralny przygotował natomiast Pakiet biletowy – spektakl dla seniora za 17,50 zł. Kod rabatowy można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 887 467 102, następnie należy wpisać go po wyborze miejsc na widowni. Bilety w promocyjnych cenach dla seniorów przygotowała także Opera Nova.