To będzie wyjątkowe świętowanie

2022-09-15 8:49
Urodziny Kanału Bydgoskiego i Jerzego Sulimy-Kamińskiego
Autor: Muzeum Kanału Bydgoskiego

W ten weekend miasto zaprasza na Urodziny Kanału Bydgoskiego i Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Wstęp będzie wolny. Wydarzenie organizuje Muzeum Kanału Bydgoskiego.

W sobotę (17.09) od 16:00 będzie można poznać historię niezwykłego mostu przez dziesięciolecia. Wycieczce w przeszłość towarzyszyć będzie pokaz pocztówek i zdjęć, na których zilustrowano najbardziej rozpoznawalny bydgoski most - Staromiejski imienia Sulimy-Kamińskiego. To nie tylko podróż po historii Kanału Bydgoszczy, ale i po historii Bydgoszczy w różnych jej epokach i różnych czasach jej funkcjonowania. W ramach wydarzeniach rekonstruktorzy historyczni przeniosą nas w te czasy opowiadając o stroju i o kulturze początku XX wieku. Będzie także muzyka z czasów XX lecia międzywojennego.

W niedzielę zaś (18.09) od godziny 13:00 w ramach Urodzin Kanału Bydgoskiego obędzie wycieczka w historię Bydgoszczy. W programie znalazły się: warsztaty "Bydgoszcz w czasach Potopu. Kiedy budowano Kanał Bydgoski. Życie nad Kanałem w czasie II Rzeczpospolitej". Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.