W Bydgoszczy dowiemy się więcej o elektrycznych pojazdach

2022-09-14 7:05
Tydzień Mobilności 2022
Autor: Urząd Miasta w Bydgoszczy

W najbliższy weekend (17-18.09) inauguracja Europejskiego Tydzień Mobilności. Będzie można za darmo przetestować elektryczne auta i rowery. Co jeszcze przygotowano?

To już kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności. Zadaniem akcji jest wspieranie zrównoważonego transportu w dużych miastach. W sobotę i niedzielę (17-18.09) na Placu Teatralnym w Bydgoszczy zaprezentowane zostaną rowery i samochody elektryczne. Powstanie plenerowe Centrum Testów Elektromobilności. Bezpłatnie będzie można wypożyczyć elektryczne auto i rower. Tymi drugimi wszyscy chętni przejadą się po Moście Staromiejskim. Autami będzie można przejechać się po jezdni wokół bydgoskiej Starówki. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie posiadanie dowodu osobistego i w przypadku auta prawa jazdy. Centrum Testów Elektromobilności działać będzie od 12:00 do 18:00.

Stowarzyszenie Bydgoski Ruch Miejski przygotuje z kolei Pieszą Grę Miejską, a przedstawiciele Bydgoskiego Alarmu Smogowego opowiedzą o ekologicznych źródłach ogrzewania. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprezentuje mikro-autobus Autosan H6 promujący ideę KOLEJ+BUS. Będzie można też sprawdzić formę na ergometrach wioślarskich przygotowanych przez LOTTO-Bydgostię. Wstęp na Bydgoski Tydzień Mobilności będzie wolny.