W Bydgoszczy popularne są... łyżwy

2022-10-20 7:25
Łyżwy
Autor: pixabay

Do działającego już lodowiska Torbyd wkrótce dołączy kryta ślizgawka w Fordonie. I to mimo, że nie ma jeszcze mrozów. Entuzjastów tej rozrywki nie brakuje.

Lodowisko Torbyd otwarte jest niemal przez cały rok. Tylko w ubiegłym tygodniu zorganizowano tam 26 ślizgawek. Pierwsi chętni pod jazdy na łyżwach pojawiają się na tafli już po godzinie 6, a ostatni schodzą w okolicach północy. Kolejek jednak nie ma. Każdy może też wypożyczyć łyżwy na miejscu.

Od 2 listopada czynne ma być także kryte lodowisko w Fordonie. W dniach 25-26 października na boisku przy Golloba 7 miasto planuje wylać wodę. Lodowisko dostępne powinno być od 2 listopada, ale ten termin może zostać nieco przesunięty. Wszystko zależy od temperatur. Jeśli będzie ciepło, lód po prostu nie zamarznie. Lodowisko w Fordonie czynne będzie w godzinach popołudniowych, poza weekendami, gdzie na ślizgawce będzie można pojawić się już o poranku. Dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. Jeśli aura dopisze, to obiekt przy Golloba dostępny będzie do końca marca 2023.