Znamy już laureatów Bydgoskich Autografów

2022-09-08 7:24
Bydgoszcz
Autor: brak danych

W tym roku wybrano aż pięć osób. Odsłonią wkrótce swoje podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów. Kto tego dokona?

Wybrani zostali Hanna Sowińska oraz Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie. Zwycięzców wyłoniła Kapituła "Bydgoskich Autografów". Już po raz kolejny na ulicy Długiej odsłonięte zostaną autografy osób szczególnie zasłużonych dla naszego miasta - działających na rzecz jego promocji, będących ambasadorami Bydgoszczy, w Polsce i na świecie. Dotychczas swój podpis w Alei Autografów na ul. Długiej pozostawiło 51 osób.

Hanna Sowińska to wieloletnia dziennikarka najpierw Ilustrowanego Kuriera Polskiego, a potem Gazety Pomorskiej. Popularyzatorka historii Bydgoszczy. Współautorka książki "Życie Enigmą pisane". Autorka wielu publikacji. Od 2004 roku tworzyła "Album Bydgoski" dodatek do Gazety Pomorskiej. Laureatka II nagrody w ogólnopolskim konkursie IPN za cykl publikacji poświęconych zbrodni dokonanej 19 maja 1941 r. przez Niemców na 30-osobowej grupie bydgoszczan. W 2012 r. Rada Miasta Bydgoszczy w uznaniu pracy na rzecz upamiętnienia przeszłości miasta i jej mieszkańców uhonorowała Hannę Sowińską “Medalem Kazimierza Wielkiego”. W tym samym roku Zarząd Regionu Bydgoskiego NSZZ “S” przyznał dziennikarce “Medal Solidarności. Zasłużony dla Regionu Bydgoskiego”.

Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie to właściciele Spółki Abramczyk. To firma rodzinna, producent ryb i owoców morza. Istnieje na rynku od 1989 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się importem, przetwórstwem i sprzedażą surowców oraz gotowych, mrożonych wyrobów rybnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Produkty firmy dostępne są w ponad 10 000 sklepów na terenie całego kraju, ale również eksportowane do niemal połowy innych krajów europejskich. Firma zaangażowana jest także w działalność społeczną , często wspierającą miejskie akcje pomocowe i inicjatywy charytatywne. Bracia Abramczyk bardzo zaangażowali się w pomoc dla Ukrainy i ofiarowali duże wsparcie uchodźcom przebywającym w Bydgoszczy. Bydgoska firma Abramczyk jest sponsorem tytularnym Polonii i Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz – nosi tytuł Diamentowego Mecenasa Bydgoskiego Sportu.