4. Bieg Drogą Dobra

2023-09-26 14:40
Plakat promujący wydarzenie
Autor: Caritas AG

Już po raz czwarty w Bąkowie odbędzie się wyjątkowy bieg- BIEG DROGĄ DOBRA.

Idea Biegu Drogą DobraWydarzenie organizowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, które odbędzie się 1 października 2023 roku w Bąkowie, na terenach rekreacyjnych gminy Kolbudy. Wydarzenie ma charakter dobroczynny, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Nataniela, podopiecznego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Trąbkach Wielkich. W ten sposób zaszczepiamy ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń. Wydarzenie to propaguje wolontariat, a także aktywny styl życia oraz zachęca do budowania i rozwijania pozytywnych form kontaktów społecznych i umacniania relacji rodzinnych.

Startujemy już 01 października 2023 r.Dystans głównego biegu wynosi 10 kilometrów, ale oprócz tego przygotowane zostały także inne możliwości: bieg na 5 km, marsz nordic walking 5km oraz biegi dla dzieci i osób niepełnosprawnych na krótszych dystansach.

Dla kogo biegniemy?Nataniel urodził się 12 lipca 2016r. Jest podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Trąbkach Wielkich. Rozwijał się dobrze do drugiego tygodnia życia. W drugim miesiącu życia rodzice otrzymali diagnozę SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typ pierwszy. Nataniel potrzebuje stałej rehabilitacji, wizyt lekarskich. W 2019r został włączony do leczenia lekiem SPINRAZA, co 4 miesiące ma podawany lek na zatrzymanie choroby.

Harmonogram wydarzenia:8.00 otwarcie biura zawodów9.30 big dzieci w wieku do 5 lat9.45 bieg dzieci w wieku 6-9 lat (dziewczynki)10.00 bieg dzieci w wieku 6-9 lat (chłopcy)10.10 bieg dzieci w wieku 10-12 lat oraz dla osób z niepełnosprawnościami (dziewczynki)10.20 bieg dzieci w wieku 10-12 lat oraz osób z niepełnosprawnościami (chłopcy)10.30- bieg dzieci w wieku13-15 lat10.50 bieg główny na 10 km11.00 bieg na 5 km11.10 marsz Nordic Walking 5 km13.00 rozpoczęcie ceremonii wręczenia nagród i zakończenie zawodów* wręczenie nagród po biegach dziecięcych odbędzie się bezpośrednio po zakończonym biegu.

Zapisy:Na wszystkie aktywności można zapisać się elektronicznie: https://timerecords.pl/application/event/card/20.

Dodatkowe atrakcje:W miasteczku biegowym zapraszamy do:Strefy dobra – działania związane z Centrum WolontariatuStrefy gastronomicznej- kuchnia polowa, ciasta, popcorn oraz wata cukrowa,Strefy zabawy- gry, zabawy oraz animacjeStrefy zdrowia- pomiar cukru, ciśnienia, masaż wykonany przez fizjoterapeutę.

Dodatkowe informacje o biegu:- profil na Facebooku: https://www.facebook.com/CaritasGdansk- informacje na stronie internetowej: https://www.caritas.gda.pl/bieg-droga-dobra-2023/- zapisy: https://timerecords.pl/application/event/card/20