Areszt dla włamywacza, który ukradł broń

2021-09-27 13:07
Areszt dla włamywacza, który ukradł broń
Autor: KWP w Gdańsku

Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 8 tys. złotych.

O zdarzeniu policjanci z Malborka zostali poinformowani w ubiegły czwartek. Do włamania doszło w piwnicy jednego z budynków na terenie miasta. Sprawca ukradł pieniądze, elektronarzędzia oraz dwie jednostki broni myśliwskiej wraz z amunicją i broń pneumatyczną, tzw. „wiatrówkę”.

Z ustaleń mundurowych wynika, że włamywacz „penetrując” piwnicę w poszukiwaniu łupów, znalazł klucze do szafy pancernej, w której znajdowała się broń wraz z amunicją. Następnie część skradzionego mienia ukrył u swojego znajomego, a jedną z broni wraz z amunicją sprzedał innemu znajomemu.

Oprócz 39-latka, funkcjonariusze zatrzymali dwóch innych mężczyzn, u których w trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi znaleźli ukryte łupy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sprawcy włamania areszt śledczy na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Pozostali dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa i nielegalnego posiadania broni, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.