Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT 2023

2023-12-06 15:33
Chór Cantata
Autor: Mundus Cantat

W dniach 16-17 grudnia 2023 roku Fundacja Mundus Cantat zaprasza na 6. edycję Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej, która odbędzie się w Sopocie. Festiwal ma formułę konkursu, w czasie którego zespoły będą walczyć w kilku kategoriach wiekowych a przesłuchania odbędą się w kościele „Gwiazda Morza” w Sopocie.

6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT Sopot rozpocznie się już w sobotę (16.12.2023). W godzinach porannych rozpoczną się przesłuchania konkursowe w Kościele Gwiazda Morza. W czasie ich trwania usłyszymy chóry z Elbląga, Murowanej Gośliny, Poznania, Chełmna, Słupska, Łodzi czy Zgierza.

Szersza publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu kolęd „W centrum miasta Gwiazdka” w SopoTece (Centrum Sopot) a o godzinie 15:30 w kościele Gwiazda Morza odbędzie się koncert finałowy. Na zakończenie festiwalu, Chór Mieszany Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi, zaprezentuje się w koncercie dedykowanym sopockim seniorom w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Sopotu o godz. 17.00.

W niedzielę o 17:00 w Kościele Chrystusowym przy ul. Obrońców Westerplatte odbędzie się coroczny koncert kolęd „Daleko w stajence” poświęcony pamięci Michaela Ray Dawidowa. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz ukraińskich dzieci, gospodarze proszą o przyniesienie ze sobą mleka modyfikowanego dla dzieci przeznaczonego dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy, które trafi do najbardziej potrzebujących w Ukrainie. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty wolny.