Fundacja Hospicyjna oraz Barbershopy razem w walce z rakiem!

2023-11-15 15:08
zdjęcie przykładowe
Autor: KF/ Radio Plus

Usługi barbera, czy jak kto woli - golibrody skierowane są do mężczyzn. I męskich spraw dotyczy akcja pod nazwą "Nie rób sobie jaj ze zdrowia! Zbadaj się!", która odbędzie się już w najbliższą sobotę (18.11.2023) w Forum Gdańsk. Szczegóły akcji znajdziemy poniżej.

Sobotnia akcja wpisuje się w kampanię Movember, czyli tłumacząc wprost WĄSOPAD. Jest to coroczna akcja podnosząca świadomość społeczną przede wszystkim w temacie raka prostaty oraz innych nowotworów dotykających mężczyzn. Akcja promuje profilaktykę i ma na celu zwiększenie wykrywalności ponieważ odsetek badań wśród mężczyzn wciąż jest niski a chorują nawet młodzi ludzie. Nowotwór ten zwykle dotyka młodych mężczyzn w wieku 20-40 lat. Po 40 roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Kto lepiej zna się na wąsach niż sami barberzy, którzy włączyli się w akcję. Organizatorzy zadbali również o odpowiedni klimat, bo muzykę zapewnią DJ-e z trójmiasta. Mężczyznami biorącymi udział w akcji zajmie się reprezentacja z jedenastu barbershopów w całym województwie. Na liście są m.in. Gdańsk, Sopot, Wejherowo, Kościerzyna oraz Sztum.

Udział w akcji to okazja, żeby podwójnie zrobić coś dla siebie. Mężczyźni mają okazję za darmo sprawdzić czy z ich zdrowiem jest wszystko w porządku. Dodatkowo można zadbać o swój wygląd, ponieważ strzyżenie po badaniu będzie bezpłatne.

Warto wykonywać tego typu testy co najmniej raz w roku, bo sama procedura jest bezbolesna i trwa dosłownie chwilę. Wynik znany jest właściwie od razu po wykonaniu badania. Krew do testów PSA i beta HCG pobierana jest z palca.

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie dwunastej. Akcja potrwa do dwudziestej lub do wyczerpania testów.

Listen to "Fundacja Hospicyjna oraz Barbershopy razem w walce z rakiem!" on Spreaker.