Gdynia na nowo - spacery i prelekcje o mieście

2023-03-29 14:50
zdjęcie przykładowe
Autor: pixabay.com

Nie da się poznać miasta lepiej niż poprzez spacery i historie - coś takiego umożliwia gdyński konsulat kultury. Rozpoczyna się cykl spacerów i prelekcji związanych z miastem. Czego dotyczyć będą spotkania i jak wziąć w nich udział?

Gdynia - miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorski. Tak brzmi początek opisu miasta w jednej z popularnych internetowych encyklopedii. Znacznie ciekawsze przedstawienie Gdyni czeka na uczestników prelekcji oraz spacerów. Te pierwsze odbywać się będą w Konsulacie Kultury w wybrane czwartki miesiąca. Z kolei spacery po mieście będą wyruszać w niektóre niedziele. 

W tym roku na tapet trafia Śródmieście Gdyni, czyli jedna z najczęściej odwiedzanych dzielnic miasta. Nie tylko ze względu na to, że słynie z modernistycznej architektury. Organizatorzy chcą pokazać, że ta dzielnica jest czymś więcej niż tylko ścisłym centrum miasta. Tematyka spotkań jest naprawdę szeroka, bo uczestnicy dowiedzą się więcej o historii Gdyni z czasów średniowiecza, popularnych miejscach, czy miejskich podaniach i legendach.

Na spacery oraz prelekcje zaproszeni są nie tylko mieszkańcy i osoby związane z miastem. Wziąć w nich udział może każda osoba zainteresowana odkrywaniem jego tajemnic. Opowiadać o Gdyni będą nie tylko przewodnicy, bo będzie również przestrzeń do dzielenia się swoimi wspomnieniami.

Na wydarzenia z cyklu nie trzeba się zapisywać a wstęp na każde z nich jest bezpłatny.

Listen to "Gdynia na nowo - spacery i prelekcje o mieście" on Spreaker.