Kampania ,,Segreguję BiO Rozumiem"

2023-11-07 14:47
zdjęcie przykładowe
Autor: pixabay.com

W Trójmieście pojawia się coraz więcej programów związanych z segregacją odpadów. Informują mieszkańców nie tylko o zaletach segregacji i nie tylko. Gdyńska kampania miejska nazywa się „segreguje BiO Rozumiem”. Jakie wydarzenia zaplanowano w jej ramach?Co z osobami, które nie segregują odpadów?

Selektywna zbiórka odpadów, idea zero waste czy świadoma konsumpcja i recykling to tylko niektóre z rzeczy na których korzysta nasze środowisko a mieszkańcom żyje się lepiej. W ten nurt wpisuje się również gdyńska kampania pn. Segreguję BiO rozumiem. Chodzi o to, aby przekazywać wiedzę o segregacji odpadów BiO w sposób jak najbardziej przystępny.

Mieszkańcy biorący udział w kampanii dowiedzą się o tym, jakie korzyści przyniesie im segregacja odpadów bio. Ponadto będą mieli okazję do wzięcia udziału w ekologicznych pokazach kulinarnych czy lekcjach ogrodnictwa. Na miejskiej stronie internetowej można również znaleźć poradnik jak stworzyć własny kompostownik czy infografiki o segregacji.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na stworzenie przydomowego kompostownika mogą liczyć na niższe opłaty za wywóz śmieci. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku osób, które w ogóle nie segregują odpadów. Ci będą musieli liczyć się ze zwiększonymi opłatami, jednak nie od razu mówi. Wcześniej urzędnicy postarają się pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Poradniki oraz materiały edukacyjne do kampanii można znaleźć na stronie internetowej Gdynia.pl

Listen to "Kampania ,,Segreguję BiO Rozumiem"" on Spreaker.