którzy odpowiedzą za ukrycie dokumentu oraz kradzieże z włamaniem. Mężczyźni usłyszeli 30 zarzutów!

2021-09-10 12:21 Róża Perszon

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego oraz 22-letniego obywatela Ukrainy, którzy odpowiedzą m.in. za ukrycie dokumentu oraz kradzieże z włamaniem. Mężczyźni usłyszeli łącznie 30 zarzutów. Teraz każdemu z nich grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 prowadzili postępowania dotyczące kradzieży oraz zagubienia kart bankomatowych. Zdarzenia miały miejsce pod koniec sierpnia oraz na początku września. Szybko okazało się również, że za pomocą utraconych kart sprawcy dokonali kilkudziesięciu nieautoryzowanych transakcji. Sprawą  zajęli się kryminalni, którzy zdobyli i sprawdzili wiele informacji związanych ze zdarzeniami.

"Policjanci podczas swojej pracy zabezpieczyli, a także szczegółowo sprawdzili monitoringi ze sklepów, w których sprawcy płacili kartami. Gdy funkcjonariusze znali już rysopisy sprawców, wiedzieli, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu"

- komentują mundurowi. 

Policjanci zdobyli informację, że mężczyzna, którego szukają, najprawdopodobniej przebywa w rejonie ul. Targ Sienny. Kryminalni sprawdzili tę informację i na miejscu zatrzymali 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego podejrzewanego o dokonanie nieautoryzowanych płatności utraconą kartą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał 19 zarzutów, w tym zarzut ukrycia dokumentu, kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna kilkanaście razy zapłacił utraconą kartą za drobne zakupy na łączną kwotę prawie 800 zł.

Kolejny sprawca trafił do policyjnego aresztu w minioną środę zaraz po tym, jak kryminalni zauważyli go okolicy ul. Toruńskiej. 22-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał 11 zarzutów, w tym zarzut ukrycia dokumentu, 8 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna płacił utraconą karta za drobne zakupy na łączną kwotę ponad 600 zł.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia, taka sama kara grozi za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za ukrycie dokumentu grożą 2 lata więzienia.

Ireneusz Szafraniec, ratownik medyczny: Brakuje 8 tysięcy ratowników [Super Raport]
Źródło: Odpowiedzą za ukrycie dokumentu oraz kradzieże z włamaniem. Mężczyźni usłyszeli 30 zarzutów!