Mikołajki u Jezuitów 2023

2023-11-30 7:19
mikolajki u jezuitow 2023
Autor: materiały prasowe

Tuż przed rozpoczęciem Adwentu, w sobotę 2 grudnia, na terenie Zespołu Szkół przy ul. Tatrzańskiej 35 w Gdyni odbędzie się charytatywna zbiórka. Celem tegorocznych „Mikołajek u Jezuitów” jest pomoc pacjentom hospicjum dla dzieci i młodzieży.

Mikołajki u Jezuitów odbędą się już po raz dziewiętnasty. Akcja organizowana jest przez Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni. Warto podkreślić, że jest to akcja charytatywna.

Zbiórka datków to nie jedyna forma pomocy. Organizatorzy akcji chcą również podnosić na duchu pacjentów z Bursztynowej Przystani. Robią to na przykład przez życzenia, czy świąteczne wypieki.

Sama zbiórka ma ciekawą formę. W dzień mikołajek szkoła wypełni się stoiskami z rękodziełami, przedstawienia i będą odbywały się także kiermasze. 

Charytatywna zbiórka to jak co roku duże wydarzenie. Tegoroczna odsłona po raz kolejny udowadnia, że młodzież naprawdę chce pomagać. Mikołajki odbędą się o godzinie 10 w najbliższą sobotę na terenie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni. Z atrakcji mogą skorzystać nie tylko osoby zaangażowane w społeczność szkolną.

Listen to "Mikołajki u Jezuitów 2023" on Spreaker.