Nabór ratowników wodnych w Gdyni

2023-03-30 14:32
zdjęcie przykładowe
Autor: Gdyńskie Centrum Sportu

Wystartowała rekrutacja ratowników, którzy w tegorocznym sezonie letnim będą strzec odpoczywających na plażach w Gdyni. Kąpieliska zostaną zorganizowane w 4 dzielnicach miasta, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Ilu ratowników potrzeba i Na czym polega praca ratownika?

Do sezonu letniego jeszcze kilka miesięcy ale w Gdyni już ruszają przygotowania. Aby zapewnić turystom bezpieczeństwo podczas kąpieli na plażach, miasto rozpoczęło rekrutację ratowników wodnych. Wolnych stanowisk jest 31.

Każdy ratownik po przejściu procesu kwalifikacyjnego przejdzie szkolenie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Uwzględni ono specyfikę działań na gdyńskich kąpieliskach morskich. Ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność, bo przy nagłych wypadkach często są osobami pierwszego kontaktu.

Ratownicy w sezonie letnim będą pilnować bezpieczeństwa turystów i mieszkańców Gdyni na 4 miejskich kąpieliskach w Śródmieściu, na Babich Dołach, w Redłowie i Orłowie.Gdyńscy ratownicy w ubiegłych latach startowali także w ogólnopolskich zawodach, w tym tych najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, a dzięki ich pracy Gdyńskie plaże są bezpieczne.

Rekrutacja trwa do 20 kwietnia a chętni mogą zgłaszać przez stronę www.gdyniasport.pl

Listen to "Nabór ratowników wodnych w Gdyni" on Spreaker.