Nowa Jesionowa już otwarta!

2023-09-12 15:26
zdjęcie przykładowe
Autor: Caritas AG

Oficjalnie zakończyły się prace w Centrum Wolontariatu Caritas przy Jesionowej 6 w Gdańskim Wrzeszczu. Budynek został odnowiony i zyskał nowe funkcje. Jakie? Co się tam teraz znajdzie?

Budynek wymagał gruntownego remontu, bo nie spełniał wymogów. Ten rozpoczął się w 2021 roku i dziś oficjalnie Centrum Caritas w gdańskim Wrzeszczu wznowiło swoją działalność. W międzyczasie zmieniło się właściwie wszystko. Placówka na Jesionowej zyskała nie tylko nowy wygląd ale i nowe funkcje. Teraz poza Centrum Wolontariatu i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom znajduje się m.in. Świetlica Caritas oraz Spiżarnia.

Caritas przy Jesionowej 6 jest znany nie tylko osobom, które otrzymują tam pomoc. Wiele osób właśnie tam rozpoczynało swoją przygodę z wolontariatem. Jak mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, Bez Wolontariuszy nie byłoby możliwości organizacji tak wielu inicjatyw oraz dzieł pomocy.

Po pomoc do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom już zgłasza się regularnie około pięćdziesięciu osób. W najbliższym czasie liczba osób obejmowanych opieką przez placówkę na Jesionowej się zwiększy. Zdaniem abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego przez ostatnie dwa lata brakowało takiego miejsca w tej części Trójmiasta

Koszt remontu placówki Caritas przy Jesionowej 6 to około 4 mln. zł.

Listen to "Nowa Jesionowa już otwarta!" on Spreaker.