Otwarcie zmodernizowanego oddziału kardiologii w szpitalu na Zaspie

2023-03-28 14:51
Zmodernizowany oddział kardiologii w szpitalu na Zaspie
Autor: Fot. Aleksander Olszak/Pomorskie.eu

W szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie otwarto zmordernizowany oddział kardiologii. Prace trwały prawie dwa lata i były pierwszym tak dużym remontem od około 30 lat.

Szpital św Wojciecha na Gdańskiej zaspie otwiera nowe skrzydło, zmodernizowanego oddziału kardiologii. Prace trwały dwa lata, a na oddziale znajdzie się nowy sprzęt i pomieszczenia takie jak na przykład sale intensywnego nadzoru kardiologicznego czy sale pozabiegowe.Na oddziale wśród nowych sprzętów pojawią się między innymi angiografy, aparaty EKG, ale także tomografy kardiologiczne OCT służące do obrazowania tętnic od wewnątrz. Jak mówią członkowie zarządu województwa: jest to ważna inwestycja, która wzmocni zdrowie społeczeństwa. Nowy oddział kardiologii przyczyni się do komfortu pacjentów i personelu. Inwestycja przyśpieszy także proces leczenia osób po zabiegach.

W szpital na gdańskiej Zaspie przechodzi wiele modernizacji. W ostatnich latach odmienił się między innymi oddział położniczo ginekologiczny. Dzięki temu staje się coraz bardziej nowoczesny.

Koszt całej inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Środki pochodzą z funduszu województwa, miasta Gdańsk i spółki Copernicus.

Listen to "Otwarcie zmodernizowanego oddziału kardiologii w szpitalu na Zaspie" on Spreaker.