Ponownie zniszczono wystawę o Janie Pawle II

2023-05-19 16:48
Wystawa Jan Paweł II
Autor: Marek Lewandowski

Ponownie zniszczono wystawę o Janie Pawle II przy siedzibie "Solidarności" w Gdańsku. Podobnie jak poprzednim razem zabezpieczono nagrania z monitoringu, na których widać pięć osób, niszczących tablice wystawy. W tej sprawie zatrzymano już dwóch podejrzanych.

W miniony wtorek policjanci odebrali zgłoszenie o zniszczeniu wystawy fotograficznej przy ul. Wały Piastowskie w Gdańsku. Chodziło o tablice upamiętniającą pierwszą pielgrzymkę papieża św Jana Pawła 2 do stolicy. To już drugie takie zdarzenie w tym roku, wcześniej wystawa została zniszczona w nocy z 10 na 11 kwietnia.

Tak jak w przypadku poprzedniej dewastacji, tak teraz akt wandalizmu mógł być konsekwencją nagonki na Jana Pawła drugiego.

Gdańskim policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy zdewastowali wystawę, ustawioną pod siedzibą "Solidarności" po około 12 godzinach. Sprawcy to dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat. Podczas zatrzymania jeden z nich był nietrzeźwy.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zniszczone tablice ponownie zostaną odnowione, a wystawę będzie można oglądać do 12 czerwca

Listen to "Zniszczona wystawa o Janie Pawle II" on Spreaker.