Program Edukacji Czynszowej w Sopocie

2023-03-31 19:37
zdjęcie przykładowe
Autor: pixabay.com

Program edukacji czynszowej w Sopocie ma wspierać dłużników w utrzymaniu lokali mieszkalnych i mobilizować ich do wnoszenia opłat w terminie. To, jakie są efekty programu i ilu osobom udało się z niego skorzystać można sprawdzić poniżej:

Sopocki program edukacji czynszowej powstał, aby pomagać osobom, które z różnych względów miały problemy ze spłacaniem czynszu w terminie. Z pomocy od miasta mogli skorzystać ci, którzy spełnili określone kryteria. Były związane nie tylko z liczbą nieopłaconych czynszów ale też utrzymaniem lokalu, takie jak np. legalne zajmowanie go czy utrzymywanie go w dobrym stanie.

W Sopocie kryteria spełniało 420 osób zajmujących lokale komunalne. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na wzięcie udziału w programie. Dłużnicy biorący udział w programie musieli spłacić część swojego długu, a w zamian za to reszta zostawała umorzona. Część z nich spłaciło swoją część od razu, inni robili to w ratach. Ostatecznie 70 osobom udało się pozbyć zadłużenia czynszowego. A miasto odzyskało ponad 800 tys zł.

Dłużnicy z Sopotu otrzymali nie tylko cenną lekcję z opłacania lokali mieszkalnych na czas. Była to dla nich również druga szansa, bo dzięki udziałowi mogli uchronić się przed skutkami zadłużenia.

Listen to "Program Edukacji Czynszowej w Sopocie" on Spreaker.