Straż Miejska w Gdańsku odwiedziła osoby bezdomne

2023-04-11 17:37
Straż miejska pomoc bezdomnym
Autor: Straż Miejska w Gdańsku

Strażnicy miejscy w Gdańsku w okresie zimowym przeprowadzili ponad 1400 kontroli lokalizacji w których przebywają osoby bezdomne. Spotkali 456 osób bez dachu nad głową, którym zaproponowali, aby skorzystali z przygotowanej dla nich pomocy i różnych form wsparcia.

Jak co roku Strażnicy Miejscy przeprowadzili zimowe sprawdzanie miejsc przebywania osób w bezdomności. Kontrola trwa kilka miesięcy i obejmuje lokalizacje takie jak altanki altanki działkowe, wiaty śmietnikowe, a także piwnice i pustostany.

W oparciu o wiedzę posiadaną przez wszystkich zaangażowanych w działania, na bieżąco aktualizowana była także gdańska mapa miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy miejscy w tym roku spotkali 456 osób w kryzysie bezdomności i każdej z nich zaoferowali pomoc i wskazali miejsca, w które oferują schronienie i ciepły posiłek.

Kontrole były prowadzone we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi, które świadczą pomoc, jak również z Policją. Oprócz noclegowni oferowany jest cały wachlarz usług, które pomogą osobom w bezdomności - są to m.in. pomoce finansowe czy prawne.

Dodatkowo lokalizacje osób bez dachu nad głową można zgłaszać telefonicznie lub za pomocą darmowej aplikacji "Arrels".

Listen to "Straż miejska pomoc bezdomnym" on Spreaker.