VII wielki spływ kajakowy rzeką Motławą

2023-05-22 9:46
spływ motławą
Autor: materiały prasowe

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk serdecznie zapraszają do udziału w VII Wielkim Spływie Kajakowym Rzeką Motławą, który odbędzie się 17 czerwca 2023r.organizowanym w oparciu o przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Poprzednie spływy odbyły się na rzekach: Wisła, Radunia, Brda, Nogat, Wda i Wierzyca. Kolejną edycję zaplanowano na rzece Motława. Każdy z minionych spływów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W wydarzeniu brali udział doświadczeni kajakarze, jak i rodziny z dziećmi. Z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia udziału.

Tegoroczny spływ zaplanowany na odcinku rzeki Motława. Jego rozpoczęcie będzie miało miejsce przy przystani Żabi Kruk. Następnie trasa poprowadzi uczestników przez: Główne Miasto, wody Martwej Wisły, Most Siennicki, Wrota Żuławskie, Śluzę Kamienną, Wyspę Spichrzów, po minięciu której nastąpi powrót na miejsce startu.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizacja spływu zostanie przełożona na dzień 24 czerwca 2023r.

Wydarzenie będzie okazją do integracji środowiska wodniackiego, promocji regionu, popularyzacji aktywnej turystyki kajakowej w otoczeniu piękna i różnorodności architektoniczno-przyrodniczej znajdującej się na terenie województwa pomorskiego. Uczestnicy spływu będą mieli okazję skorzystać z infrastruktury przystani kajakowej Żabi Kruk, zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Na zakończenie spływu dla jego uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: ciepły poczęstunek, gry i zabawy plenerowe dla dzieci oraz występy artystyczne.

Dodatkowo, w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzyma koszulkę, bidon na wodę oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu.

Udział w spływie jest odpłatny (wpisowe wynosi 30 zł od osoby).

Podczas spływu o bezpieczeństwo kajakarzy dbać będą ratownicy wodni Gdańskiego Ratownictwa Wodnego.

Zapisy oraz pełna informacja znajduje się na stronie: www.ekajaki.pl

Zapraszamy do rejestracji !!

VII wielki spływ kajakowy rzeką Motławą
Autor: materiały prasowe Link: https://www.ekajaki.pl/