W Gdyni powstanie nowy żłobek

2023-05-17 16:42
żłobek gdynia
Autor: Filip Śmiegielski

Przedszkole nr 58 na Chwarznie-Wiczlinie zostanie rozbudowane. Dzięki temu w Gdyni powstanie nowy żłobek. To aż 72 nowych miejsc dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3 lat. Projekt rozbudowy prowadzony będzie w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+".

W Gdyni do tej pory funkcjonowały dwa żłobki samorządowe a były to „Koniczynka” na Witominie z filią na Cisowej i „Niezapominajka” – w centrum z filiami na Pogórzu i Dąbrowie. Rozbudowa Przedszkola nr 58 przy ul. Kwiatkowskiej 23 pozwoli na utworzenie kolejnych miejsc – docelowo będzie ich aż 72. Dzięki temu miasto będzie miało spory zapas.

Nie bez znaczenia dla decyzji o rozbudowie była także lokalizacja przedszkola nr. 58 w Gdyni. Dzielnica Chwarzno-Wiczlino, w której powstanie żłobek jest jedną z najszybciej rozwijających się w mieście.

Inwestycja będzie sfinansowana z programu "Maluch+". Nie ogranicza się ono tylko do wykonania samej rozbudowy ale także zapewnia wsparcie finansowe na funkcjonowanie nowej placówki przez 36 miesięcy.

Listen to "nowy żłobek w Gdyni" on Spreaker.