Wakacje w Hevelianum

2023-06-23 17:04
wakacje w hevelianum
Autor: materiały prasowe

Hevelianum otwiera sezon wakacyjny, który potrwa do 3 września. Na gości Góry Gradowej i Domu Zdrojowego będą czekać warsztaty, wystawy, pokazy naukowe, spacery z przewodnikami, a także nocne obserwacje nieba. Na czas wakacji wydłużone będą również godziny otwarcia.

Rok szkolny właśnie się zakończył a to oznacza początek sezonu wakacyjnego. Z tej okazji muzeum nauki Hevelianum przygotowało program letni. Do odkrycia będzie nie tylko przestrzeń na której znajduje się placówka, bo na zwiedzających czekają liczne atrakcje, a samo muzeum będzie otwarte dłużej - od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 09.00-18.00.

Na Górze gradowej będzie można zobaczyć między innymi wystawę aparatów fotograficznych wyprodukowanych w Polsce. Wstęp jest bezpłatny a chętni mogą także skorzystać z usług przewodnika.

Na głodnych wrażeń czekają pokazy widowiskowych eksperymentów naukowych, osoby z zacięciem historycznym poznają historię fortu, a miłośnicy tajemnic i dreszczyku emocji w Hevelianum mogą spędzić wakacje z duchami.

Z wakacyjnej oferty Hevelianum mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, a szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród całych rodzin. W Domu Zdrojowym w Brzeźnie, czekać będą warsztaty z tworzenia zielników, ekologiczne pokazy naukowe i spacery z przewodnikami oraz plenerowe pokazy filmów. Oferta wakacyjna Hevelianum jest szeroka a szczegółowy program dostępny jest na stronie muzeum.

Listen to "Wakacje w Hevelianum" on Spreaker.