Wręczono dotacje z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”

2023-06-05 16:44
wfoś dofinansowania dla szkół
Autor: Krzysztof Płowecki

Dziś wręczone zostały dotacje z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Program skierowany był do szkół podstawowych i średnich z województwa pomorskiego. Placówki mogły się starać o dofinansowanie na modernizację lub adaptację istniejącego pomieszczenia na ekopracownię.

Założenie projektu to dofinansowanie pracowni, które pomogą najmłodszym rozwijać swoje zainteresowania i zacząć kształcić się w kierunkach związanych z energetyką. Pracownie przydadzą się w pomorskich szkołach także w związku z prowadzonymi w województwie projektami energetycznymi.

Nauka poprzez zabawę jest jedną z najbardziej atrakcyjnych metod nauczania dlatego w pracowniach zajęcia będą prowadzone w sposób interaktywny. Uczniowe będą mogli sami zbadać interesujące zagadnienia.

W województwie pomorskim w 32 szkołach powstaną pracownie a budżet naboru w ramach całego projektu wyniósł 2,5 mln zł. Miejsc było jednak więcej dlatego już niedługo ruszy dodatkowy nabór.

W ramach projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” placówki mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości 90% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna dotacja na modernizację lub adaptację pomieszczenia na pracownię przyrodniczą wynosi 50 000 zł, na pracownię poświęconą zagadnieniom odnawialnych źródeł energii – 75 000 zł.

Listen to "Dotacje Ekopracownie" on Spreaker.