Wspólnota Hioba w Gdańsku

2023-04-11 15:18
Plakat promujący wydarzenie
Autor: Wspólnota Hioba

Wspólnota Hioba działa w Gdańsku od ponad dwóch i pół roku. W tym czasie przyjęła pod swoje skrzydła wiele osób zmagających się z jakimś cierpieniem. A co teraz jest w planach wspólnoty?

Wspólnota Hioba z otwartymi ramionami przyjmuje wszystkich, którzy w swoim życiu doświadczają cierpienia. Niezależnie czy jest ono fizyczne, duchowe czy psychiczne. Chodzi tu o zapewnienie poczucia, że nikt nie jest sam ze swoim cierpieniem. Okazją do okazania lub przyjęcia wsparcia będą rekolekcje, poświęcone uzdrowieniu wewnętrznemu w którym ogromną rolę gra przebaczenie.

Będą one trwały od 21 do 23 kwietnia a odbędą się w Domu Rekolekcyjnym św. Wojciecha w Straszynie. Program wydarzenia jest naprawdę bogaty i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A co się w nim znajduje?

-codzienna Msza święta; -okazja do spowiedzi świętej; -adoracja Najświętszego Sakramentu; -konferencje o Bożej Miłości, która nas szuka, zbawia i pragnie wypełnić; -świadectwa;-modlitwa o łaskę uzdrowienia wewnętrznego -modlitwa wstawiennicza;rozmowy i wymiana doświadczeń

Takie wydarzenie jest również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy członkami wspólnoty, dzięki temu buduje się zaufanie oraz zrozumienie. Jak mówią organizatorzy: spotkanie całą wspólnotą pozwala na jeszcze lepsze przeżywanie rekolekcji.

Na podstawie pism św. s. Faustyny pierwsza niedziela po Wielkanocy została ustanowiona Dniem Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji już szesnastego kwietnia o godzinie piętnastej w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wspólnie przeżywana będzie Godzina Miłosierdzia. Wtedy też w czasie modlitwy uwielbienia wierni będą prosić o łaski.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REKOLEKCJI ORAZ ZAPISÓW MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ:

Listen to "Wspólnota Hioba w Gdańsku" on Spreaker.