Zbliża się finał akcji Pola Nadziei

2023-04-07 17:05
Pola Nadziei w tym roku tylko wirtualnie.
Autor: pixabay.com

Ruszają przygotowania do finału akcji "Pola Nadziei". Ma ona na celu nie tylko zebranie środków na bieżące potrzeby pomorskich hospicjów, ale także promuje wolontariat i opiekę hospicyjną. Udział w akcji to również okazja do tego, aby okazać swoją solidarność z osobami ciężko chorymi.

Już od kilkunastu lat Fundacja Hospicyjna przygotowuje Pola Nadziei, akcję charytatywną, w której promowane są idee opieki hospicyjnej oraz postawy wolontariackie. Akcja trwa już od kilku miesięcy, bo jesienią zasadzono cebulki żonkili, które rozkwitają na wiosnę i symbolizują nadzieję, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

W ramach akcji prowadzone są zbiórki, a zebrane środki pomagają hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Datki będzie można przekazywać od 14 kwietnia  m.in. na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl

Tradycyjnie darczyńcom za przekazanie datku wręczane są żonkile. W tej edycji będą wykonane przez uczniów szkół podstawowych czy koła seniorów. Akcja cieszy się dużym zaangażowaniem mieszkańców miasta pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na świecie.

Uroczysty finał akcji odbędzie się 23 kwietnia, a wystartuje o godzinie 13:15 w Gdańsku.

Listen to "Pola Nadziei 2023" on Spreaker.