Akredytacje ERASMUS+ dla głogowskich szkół

2022-06-08 10:05
 ERASMUS+ w głogowskich szkołach
Autor: Radio Plus Głogów ZS im. J. Wyżykowskiego w Głogowie - uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+

Głogowskie szkoły otrzymały akredytacje od Erasmusa na kolejne lata, do 2027 roku. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.

Głogowskie szkoły Zespół Szkól politechnicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych uzyskały akredytacje z programu Erasmus+. Akredytacje potrwają do 2027 roku i będą ułatwiały pozyskanie pieniędzy na praktyki i wyjazdy.

W Zespole Szkół Politechnicznych zyskają klasy z branży mechanicznej, mechatronicznej i elektrycznej. Uczniowie głogowskiego „Mechanika” co roku wyjeżdżają na praktyki do Hiszpanii.  Z kolei Zespół Szkół Ekonomicznych wysyła swoich uczniów z kierunków hotelarstwo, gastronomia, czy od przyszłego roku ekonomia, do Niemiec. A do Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego wróciła młodzież z Irlandii i Szwecji. W wyjazdach brali udział uczniowie z trzech kierunków; elektronik, teleinformatyk i automatyk.

Dla młodych ludzi to szansa rozwoju nie tylko w zawodowym kierunku, ale również nauka języka. Ale na wyjazdach zyskują również nauczyciele, akredytacja pozwoli na szkolenia kadry. ZSE swoich nauczycieli zawodowych wysyła jesienią do Włoch.