Bardowie kolejny raz zagrają w Zamku

2022-06-09 10:59
Kolejny koncert bardów
Autor: plakat: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

W najbliższy piątek, 10 czerwca odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Tym razem w zamkowych murach wystąpi duet Dariusz Czarny i Joanna Radzik.

Organizatorem cyklu „Bardowie Pod Wieżą” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa przy współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Miejską Głogów.

Już w najbliższy piątek (10.06) będziemy mogli usłyszeć Dariusza Czarnego i Joannę Radzik. Duet ten powstał z potrzeby poszukiwania ciepłego, akustycznego brzmienia. Artyści zapraszają do spotkania ze swą wrażliwością wyrażaną zarówno w słowach, jak i brzmieniu inspirowanym muzyką z nurtu „krainy łagodności”, folku i bluesa. Miłośnikom poezji śpiewanej oba nazwiska są doskonale znane. Joanna Radzik i Dariusz Czarny współtworzą zespół U Studni.

Spotkanie z poezją śpiewaną rozpocznie się o godzinie 19.00 w siedzibie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny