Będą elektryczne autobusy

2022-05-24 8:52
Będą w Głogowie elektryczne autobusy
Autor: Radio Plus Głogów

Głogów otrzymał dofinansowanie na zakup pierwszych w pełni elektrycznych autobusów. Dofinansowanie wynosi ponad 14 milionów złotych.

Gmina Miejska Głogów dostała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach realizowanego projektu Zielony Transport Publiczny w Gminie Miejskiej Głogów. Kwota dofinansowania to 14 125 000,00 zł , natomiast koszt całego zadania to 17 373 750,00 zł.

W ramach projektu zakupionych zostanie 5 elektrycznych, autobusów oraz zbudowane zostaną 3 stacje ładowania, które będą przeznaczone do uzupełniania energii w bateriach autobusów elektrycznych.

Planowany okres rozpoczęcia realizacji zadania to I kwartał 2023, ponieważ długi jest czas oczekiwania na autobusy. Jeszcze też nie do końca wiadomo, gdzie powstaną stacje do ładowania pojazdów. Jak poinformowała nas spółka miejska na pewno jedna powstanie przy siedzibie spółki, a druga najprawdopodobniej przy przystankach na ul. Jedności Robotniczej. To miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ autobusy elektryczne zaczną kursować na liniach numer 6 i 7.