Będą reprezentować Głogów

2022-04-27 12:52
Będą reprezentować Głogów
Autor: Gmina Miejska Głogów Marzanna Gandecka i Bogdan Kaleta

Głogowianie w Rajdzie dla Klimatu 2022. Marzanna Gandecka i Bogdan Kaleta przejadą 6500 km na rowerach. Rajd startuje 4 czerwca.

4 czerwca z Wrocławia rusza „Rajd dla klimatu 2022”. Celem Rajdu jest promowanie postaw proekologicznych poprzez między innymi zwrócenie uwagi na katastrofalne w skutkach ocieplenie klimatu spowodowane działalnością człowieka, a szczególnie korzystania z paliw kopalnych, których spalanie jest jednocześnie jedną z przyczyn trującego smogu, zalegającymi nad polskimi miastami. Ale również popularyzacja roweru, jako środka transportu nie emitującego spalin i hałasu a jednocześnie sprzyjającemu codziennej aktywności fizycznej, która jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

W dziewięcioosobowym teamie będzie dwoje głogowian- Marzanna Gandecka i Bogdan Kaleta. 4 czerwca wyrusza z Wrocławia, a 8 czerwca wsiądą na prom w Hirtshals i po dopłynięciu do Langesund rozpoczną część Norweską Rajdu. 22 czerwca Rajd opuści Norwegię. Wjedzie do Finlandii i zatrzyma się w lapońskiej wiosce Inari. Dzień później dotrze do Mety Rajdu – tuż za kołem podbiegunowym, nieopodal wioski Św. Mikołaja w stolicy Laponii – Rovaniemi.