Bezpłatnie przebadano 47 dzieci

2022-04-07 13:35
Bus badania usg
Autor: Adrianna Grochala

NIE nowotworom u dzieci

Dzięki współpracy Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego z Głogowskim Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, Fundacją Ronalda McDonalda oraz Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. 47  dzieci z terenu gminy Kotla zostało bezpłatnie przebadanych w ramach Ogólnopolskiego programu profilaktycznych badań ultrasonograficznych” – „NIE nowotworom u dzieci”.

Profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkałych na terenie Gminy Kotla  odbyły  się przy hotelu Qubus Pl. Konstytucji 3-go Maja 1 w Głogowie w dniach 30-31 marca br. Całkowity koszt zadania wyniósł 3 760 złotych i został pokryty z budżetu Gminy Kotla.

Badanie zrealizowane w ramach  programu „Ronald McDonald Care Mobile”, polegało na wykorzystaniu mobilnego punktu medycznego wyposażonego w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, przeznaczony do badań ultrasonograficznych. Dokonano kompleksowej oceny stanu narządów jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego dzieci. Diagnostykę wykonywali radiolodzy, którzy na co dzień pracują w szpitalach pediatrycznych.

- „Ze względu na duże zainteresowanie w przyszłości planowane jest podobne przedsięwzięcie” –informuje Łukasz Horbatowski Wójt gminy Kotla.