BMW pędziło o 60 km/h za szybko. Mandat 2000 zł na S3

2026-03-02 15:21

Wzmożone kontrole, dziesiątki wykroczeń i wysoki mandat dla jednej z kierujących – to bilans policyjnych działań „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”, prowadzonych na drodze S3 w powiecie głogowskim.

Akcja policji na S3

i

Autor: KPP Głogów/ Materiały prasowe

Przez cały piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzili intensywne kontrole na drodze ekspresowej S3. Działania realizowano od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. Ich głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa na trasach szybkiego ruchu oraz eliminowanie kierowców, którzy rażąco łamią przepisy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skupili się na najczęstszych i najgroźniejszych przewinieniach. Kontrolowano prędkość, sposób wyprzedzania, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Sprawdzano również trzeźwość kierujących i stan techniczny samochodów.

Efekty akcji były wymierne. Podczas jednodniowych działań ujawniono łącznie 27 wykroczeń drogowych. Wśród nich znalazło się jedno szczególnie niebezpieczne zdarzenie. 59-letnia kierująca samochodem marki BMW przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jej konto trafiło 14 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Na drogach szybkiego ruchu margines błędu jest niewielki, a chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym zdarzeniem.

Akcja „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce” ma charakter cykliczny i będzie kontynuowana. Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie obowiązujących przepisów i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Jak podkreślają, bezpieczeństwo na S3 zależy od decyzji każdego uczestnika ruchu.