Głogowska Szafa Pomocy funkcjonuje ponad tydzień

2022-04-11 11:13
Głogowska Szafa Pomocy
Autor: Zdjęcie: DLGNews/Gmina Miejska Głogów

Miasto Głogów na swój sposób zorganizowało pomoc dla osób z Ukrainy. Od 4 kwietnia funkcjonuje tzw. Głogowska Szafa Pomocy, gdzie zgłaszać się mogą wszyscy potrzebujący ubrań czy butów Ukraińcy. A takich osób nie brakuje.

Głogowska Szafa Pomocy działa od 4 kwietnia i od samego początku zainteresowanie tym miejscem jest duże. Przypomnijmy, że to centralny magazyn z odzieżą dla uchodźców z Ukrainy. Rzeczy pochodzą od mieszkańców, ale nie tylko, bo do Głogowa przyjechały również transportem z Francji czy Niemiec.

Osoby, które potrzebują ubrań czy butów musza mieć ze sobą dokument potwierdzający przybycie do Polski po dniu 24 lutego lub zaświadczenie z Urzędu Miejskiego, które wydawane jest w punkcie koordynacyjnym w ratuszu, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Każdego dnia do magazynu przychodzi kilkadziesiąt osób. Wybierają sobie ubrania, jakich potrzebują. Nie ma limitu jeśli chodzi o ilość.

Głogowska Szafa Pomocy znajduje się w budynku „Skarbek”, przy ul. Budowlanych 14. Na piętrze. Otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00. A wydawaniem odzieży w Głogowskiej Szafie zajmują się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy podjęli się tej pracy jako wolontariusze.

Obecnie punkt nie prowadzi zbiórek odzieży, jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy o tym informować.