Kolejny alpinista gościem w bibliotece

2022-06-06 12:27
Kacper Tekieli
Autor: grafika: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie trwa realizacja projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą”. W jego ramach odbędzie kolejne spotkanie, tym razem z Kacprem Tekieli.

Kacper Tekieli będzie kolejnym gościem głogowskiej biblioteki w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą”. Spotkanie z alpinistą odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18 w Bibliotece Centralnej (przy ul. Jedności Robotniczej).

Kacper Tekieli znany jest z bicia rekordów wspinaczkowych. W 2019 r. dokonał podwójnego trawersu Matterhorna, czyli, przejścia wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej, w czasie 17,5 godz. A rok później pobił rekord Wielkiej Korony Tatr. Zdobył 14 szczytów w czasie 37,5 godziny.

Podczas spotkania Kacper Tekieli opowie drogach wspinaczkowych, górach wysokich i rekordach, akcjach ratunkowych, największych wyzwaniach i planach na przyszłość.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego partnerstwo dla książki.