Mieszkańcy Głogowa muszą przygotować się na ostatnie duże utrudnienia związane z modernizacją ulic Królowej Jadwigi i Zielonej. Prace zaplanowane na najbliższy czwartek i piątek oznaczają kładzenie finalnej warstwy ścieralnej asfaltu, co bezpośrednio przełoży się na czasowe zamknięcie poszczególnych odcinków tych dróg.
Prowadzone roboty drogowe wymusiły wprowadzenie istotnych korekt w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Pasażerowie korzystający z transportu publicznego w tej części miasta powinni zwrócić uwagę na następujące zmiany:
- Pętla przy ulicy Henryka Brodatego zostaje całkowicie wyłączona z użytkowania na czas trwania prac.
- Linie nr 8 i 9 nie będą obsługiwać przystanków: Zielona/Górkowo, Henryka Brodatego oraz Wita Stwosza/Wodna.
- Linie nr 0, 1, 5 i 10 zmienią swoje trasy – kursy będą rozpoczynać się i kończyć na przystanku Kazimierza Sprawiedliwego/Kościół.
Choć najbliższe dwa dni będą wymagały od kierowców i pasażerów dużej cierpliwości, położenie ostatniej warstwy nawierzchni oznacza, że uciążliwa przebudowa dobiega końca. Po zakończeniu prac i związaniu asfaltu, obie ulice odzyskają pełną przejezdność, co znacząco poprawi komfort poruszania się w tej części Głogowa.
Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz tablice informacyjne.