Konkurs na pracę inżynierską

2021-12-20 10:12
Konkurs na pracę inżynierską
Autor: Radio Plus Głogów

Od czerech lat Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna organizuje dla studentów absolwentów Instytutu Politechnicznego PWSZ w Głogowie konkurs na najlepszą pracę inżynierską. W tym roku nagrodzono 6 prac.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie nagrodzono w piątek (17.12) laureatów konkursu na Najlepszą Pracę Inżynierską obronioną w Instytucie Politechnicznym w roku akademickim 2020/2021. To konkurs organizowany przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, a odbywał się po raz czwarty.

Wygrał inż. Remigiusz Dauksza za pracę „Budowa frezarki CNC”. Drugie miejsce zajął inż. Leszek Daniec za pracę „Automatyka sterowania rozjazdami kolejowymi”, a trzecie inż. Dorota Zaremba za pracę „Modernizacja układów zabezpieczeń na wybranych urządzeniach transportu bliskiego.”. To jednak nie wszystko, bo w tym roku przyznano też trzy wyróżnienia i trafił one do inżynierów: Mateusza Przesławskiego, Artura Szymorka oraz Wiolety Wróbel.

W spotkaniu z laureatami uczestniczyli rektor PWSZ dr Katarzyna Rusak, prezes LSSE Przemysław Bożek, prorektor Elżbieta Banaczyk, dyrektor Instytutu Politechnicznego Paweł Modzel oraz promotorzy nagrodzonych prac. W konkursie oceniana była przede wszystkim innowacyjność opisanych w pracy rozwiązań, ich użyteczność i potencjał w przemyśle.