Piknik Wojskowy w Głogowie

2022-08-08 12:10
Piknik wojskowy w Głogowie 13.08
Autor: grafika: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Głogowie

13 sierpnia pod ratuszem w Głogowie z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się wojskowy piknik. To w ramach akcji „Weekend z wojskiem”.

13 sierpnia w 13 polskich miastach zostaną zorganizowane pikniki wojskowe pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”. Taki piknik odbędzie się również w Głogowie przy ratuszu. W programie Pikniku znalazły się między innymi: koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania, wojskowa grochówka, pokaz sprzętu wojskowego, czy mobilny punkt rekrutacyjny WCR w Głogowie. Impreza będzie trwała od godziny 14 do 18.

Mobilne punkt rekrutacyjne WCR w Głogowie pojawią się tez w następnych dniach, 14.08 - na Bulwarze Nadodrzańskim i 15.08 - podczas uroczystości "W cieniu kolegiaty" na Palcu Kolegiackim w Głogowie.

W związku z piknikiem na Starym Mieście obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W dniu 13.08.2022 r. od godz. 08:00 ulice Rynku zostają wyłączone z ruchu kołowego oraz nie będzie możliwości parkowania pojazdów, a zakaz zatrzymywania się obowiązywał będzie także na ul. Powstańców i ul. Piekarskiej (od strony Pomnika Józefa Wybickiego). Ruch pojazdów w rejonie Rynku odbywał się będzie ul. Parafialną i skręt w lewo w ul. Słodową. Pojazdy jadące w kierunku Rynku ul. Smolną będą kierowane w ul. Powstańców (bez możliwości parkowania), natomiast pojazdy jadące w kierunku Rynku ul. Polską będą kierowane w ul. Młyńską.