Prezentacja ksiąski o głogowskiej Kolegiacie

2022-07-25 13:06
Kolegiata
Autor: Adrianna Grochala

Muzeum zaprasza na prezentację książki i wykład

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza na prezentację książki zatytułowanej „Z dziejów kapituły kolegiackiej w Głogowie”, która będzie połączona z wykładem poświęconym archeologicznym odkryciom w kolegiacie.

Publikacja „Z dziejów kapituły kolegiackiej w Głogowie” wydana została wspólnie przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Uniwersytet Zielonogórski oraz zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Pretekstem do jej powstania były obchody 900-lecia powołania kapituły. W książce można znaleźć niezwykle ciekawe artykuły traktujące o historii zarówno głogowskiej kolegiaty, jak i kapituły. Wśród autorów są także pracownicy MAH.

Prezentacji publikacji będzie towarzyszył wykład. Wygłosi go Zenon Hendel, kierownik Pracowni Archeologicznych Badań Terenowych MAH. Tematem prelekcji będą archeologiczne odkrycia w kolegiacie głogowskiej w latach 1997–2001.

Spotkanie z historią świątyni i kapituły przy niej funkcjonującej odbędzie się w środę, 27 lipca. Rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.