PWSZ przygotowuje nowości

2022-05-11 8:07
PWSZ w Głogowie
Autor: brak danych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie przygotowuje ofertę studiów na nowy rok akademicki. Będą nowości nie tylko w kierunkach, ale także w specjalizacjach czy toku studiów.

Głogowski PWSZ już dziś przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Co roku próbują uatrakcyjniać swoja ofertę wzbogacając nie tylko ofertę jeśli chodzi o kierunki studiów, ale także w specjalizacje czy inwestują w nowe wyposażenie sal oraz kadrę.

W ofercie instytutu medycznego nie zmieni się oferta kierunków, będzie prowadzona rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunek pielęgniarstwo.

W instytucie politechnicznym rekrutacja będzie prowadzona na 3 kierunki: automatyka i robotyka, metalurgia oraz inżynieria i logistyka produkcji. Ten ostatni kierunek pierwszy raz został otwarty w tym roku akademickim.

W instytucie ekonomicznym uczelnia spodziewa się nowości. Wypracowano wniosek na studia II stopnia na kierunku ekonomia biznesu. Ten kierunek jest odpowiedzią na potrzeby absolwentów PWSZ, jednak czy będzie otwarty na pewno, będzie wiadomo dopiero na przełomie czerwca i lipca.

W instytucie humanistycznym nowością są 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pewne zmiany dotyczą też nowych mediów. W tym roku zmodyfikowano program, aby nastawić się bardziej na praktykę.

W uczelni mają się pojawić w kolejnym roku akademickim również nowi wykładowcy.