Stachuriada już w ten weekend!

2022-06-22 10:27
Sachuriada w Grovhowicach
Autor: Radio Plus Głogów Od lewej- Iwona Adamczak- dyrektor GOKiS w Kotli; Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla

W piątek 24.06 na grochowickiej polanie odbędzie się Stachuriada. To wydarzenie dla osób lubujących się w poezji śpiewanej.

Po dwóch latach przerwy na polanę w Grochowicach powraca Stachuriada. Dwie poprzednie edycje odbywały się on-line, ale w tym roku w dużym gronie będzie można spotkać się w miejscowości, gdzie kiedyś mieszkał Edward Stachura.

Stachuriada odbędzie się po raz 28. w tym roku w dniach 24 i 25 czerwca. Na scenie pojawią się gwiazdy: Micromusic, Lenda&Kozub Intymnie, Janusz Radek czy powracający do Grochowic Andrzej Poniedzielski.

W programie nie zabraknie dwóch konkursów Nocnego Turnieju Jednego Wiersza „O Dym Białej Lokomotywy” oraz Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję”. Będą też imprezy towarzyszące. Turniej Cięcia i Rąbania Drewna „Siekierezada”. Na polanie znajdzie się miejsce nie tylko na scenę, ale też na duże pole namiotowe.

Dzięki uprzejmości Komunikacji Miejskiej w Głogowie udostępniony zostanie bezpłatny transport do Grochowic, a następnie powrót do Głogowa, w piątek z pętli na ul. Henryka Brodatego autobus wyjedzie o godzinie 18.00, a w sobotę o 17.00. Powroty przewidziane są o północy.  

Stachuriada 2022
Autor: Gmina Kotla