Uwaga! Będzie zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście

2022-06-21 14:32
Mapa- zmiana organizacji ruchu- Głogów stare miasto
Autor: grafika: Gmina Miejska Głogów

Prezydent odpowiada na wniosek restauratorów i mieszkańców, tymczasowo zamknięta będzie dla ruchu samochodów część Rynku w Głogowie.

Kierowcy powinni szykować się do wprowadzenia nowej organizacji ruchu na Rynku. Ma ona wyłączyć wjazd samochodów na Rynek od strony sukiennic, czyli od strony północnej. W tej części nie będzie można też parkować, a płatna strefa parkowania zostanie zamknięta. Zmiana organizacji ruchu nastąpi 1 lipca i potrwa do 15 września.

Jak informuje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz, organizacja jest wprowadzona czasowo, ze względu na to, że przy lokalach gastronomicznych wystawione są ogródki zewnętrze. Realizowany jest wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Jednak nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Dlatego, wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców, na razie wprowadzony zostanie okresowy zakaz ruchu od strony północnej. Sytuacja będzie obserwowana i później nastąpi decyzja odnośnie dalszego zamknięcia ulicy. Na czas wakacji droga od strony sukiennic służyć ma jako deptak dla pieszych.